Jak to s Furby začalo

Dave Hampton a Caleb Chung strávili vývojem hračky 9 měsíců. Ano, trávili tolik času vývojem hračky?! Ale vyplatilo se! spent nine months creating the Furby (in addition to nine months spent designing the toy). Po dvou neúspěšných pokusech o prodej license do svého týmu přizvali ještě Richarda C. Levyho, který jim měl pomoct Furbyho prodat. Levy vzal Furbyho do Tiger Electronics a Roger Shiffman z této firmy okamžitě koupil práva na hračku. Furby se následně poprvé objevil na americké mezinárodní výstavě hraček. Bylo to v roce 1998.

Původní maloobchodní cena hračky byla asi 35 dolarů. Během vánočního období v roce 1998 se vyšplhala na 100 dolarů a v některých případech i několik stovek dolarů. Furby šel vyloženě na dračku a stal se nedostatkovým zbožím. V novinách se potom objevovali inzeráty, které za jednu hračku Furby nabízeli i za 300 dolarů. Furby začal žít vlastním životem. Lidé jim začali vymýšlet přezdívky. Vznikli tak svatební Furby, sněhová koule Furby, cyklista Furby a další. Časem se stali velmi vzácným zbožím. Objevovali se i podvodíci, kteří mámili z lidí veké sumy peněz, aniž by Furbyho opravdu vlastnili. Až tak daleko to s touto hračkou zašlo. Šílenství kolem Furby se časem přesunulo na internet a na různé aukční stránky, kde byla cena hračky dvoj i trojnásobná oproti původní ceně. Během jednoho roku se prodal veškerý náklad 27 milionů hraček Furby.

V roce 2005 se objevil Furby v nové verzi jako nový Emoto Furby ve dvou verzích Adult a Baby. Už to nebylo v režii firmy Tiger Electronics, ale Hasbro.

12.dubna 2012 Hasbro oznámilo, že se na trhu objeví nová řada hračky Furby a to v září. V prosinci se objevil Furby v 16 různých barevných kombinacích. Tmavě modrozelená, bílá, černá, fialová, jasně oranžová, žlutá, modrá, námořnická modř, červenofialová, růžová a různé kombinace těchto barev růžovo-tmavě modrozelená, oranžovo modrá, černo růžová, modro žlutá, tmavě modrozeleně fialová, šedo tmavě modrozelená. V roce 2013 se Furby objevil v žebříčku 11 nejžádanějších hraček dětských seznamech přání. Zároveň podle Hračkářské asociace a Soutěže o vysněnou hračku aspirovali na nejoblíbenější hračku roku.

Napsat komentář