Original Furby

Jako hlavní důvod popularity hryčky Furby byla zmiňována schopnost rozvoje jazykových dovedností. Jeden Furby můžeme komunikovat s druhým přes infračervený port umístěný mezi očima. Hračka Furby začíná mluvit jazykem Furbish, jazykem krátkých slov, s jednoduchými slabikami a různými variantami zvuků. Jsou ale programovány tak, aby postupně komunikovali méně a méně tímto jazykem a víc a víc začínají mluvit anglicky.
Objevila se i mylná informace o tom, že opakují slova, která se vyřknou v jejich přítomnosti. Tento obecný názor pramenil ze skutečnosti, že je možné mít Furbyho, který přeříkává jen určitá naprogramovaná slova nebo fráze. To odradilo některé prodejce, kteří Furbyho stáhli ze své nabídky.
Jednoduchý elektrický motorek a systém kamer a převodů otevíral Furbyho oči a pusu, zvedal uši a trochu ho nadnášelo nad zemí.
Tyto originály jsou stále oblíbené mezi sběrateli, kteří je chtějí do svých sbírek. I když se vývoj Furbyho dostal už o mílové kroky vpřed. Hlavně jejich pokročilé audio schopnosti a propojení různých čidel z nich dělá oblíbenými v určitých komunitách.

Napsat komentář